KOB

KOLEM OKRESU BLANSKO – KOB 2024 

KOB chce být motivem k radosti z pohybu, setkávání se a poznávání. Je dobrým tipem na výlet.

Akci jsme vymysleli původně pro běžce, jako alternativu setkávání těch, kteří nechtějí objíždět stále stejná místa závodů, upřednostňují běh v přírodě a rádi poznávají nová zajímavá místa. A chtěli jsme ukázat, že za nimi nemusíme jezdit nikam daleko za hranice či dokonce za oceán. Přidali se chodci i cyklisté a společně jsme vytvořili partu Kobáků.
KOB je tedy pro všechny, kteří rádi běhají, chodí, jezdí na kole, toulají se a hlavně mají chuť poznávat přírodní a jiné krásy okresu Blansko a blízkého okolí. Ať už sami, s kamarády, s dětmi, ve skupině, společně nebo každý kdy a jak chce.
Letos otevíráme již 9. ročník. Stále je co objevovat. Letos budeme společně poznávat, hledat a objevovat příběhy smírčích křížů, v nichž hlavní roli hraje smrt.

Letos budeme společně poznávat, objevovat a dumat nad příběhy smírčích křížů, v nichž hlavní roli hraje smrt.

Lea a Zdeněk Přibylovi po těchto křížích s příběhy pátrají po celém Česku celých 15 let a počet navštívených se blíží ke osmi stovkám jak dokumentuje jejich inspirující fotogalerie:
https://www.rajce.idnes.cz/priba/album/smirci-krize-all

Prozradili nám, že 17 se nachází na našem okrese. Pokusíme se jich co nejvíce navštívit během letošních 4 etap. Trasy jako vždy naplánuje Olda Šperka, mapky i popisy včas zveřejníme. Vyrazit můžete společně s ním (ve vyhlášených termínech) nebo i kdykoli sami. Důkazem návštěvy bude fotka u smírčího kříže.

Letos přišel Jirka Skoták s nápadem obohatit zaběhlé zvyky o možnost zdolat trasu „po orienťácku“. Pro začínající to může být příležitost pro zdokonalení práce s mapou, buzolou nebo GPS. Přibude tak možnost volby vlastní trasy pomocí zadání GPS souřadnic křížů. Nebo i bez techniky, s buzolou či kompasem pomocí mapy v měřítku 1:10 000, na které budou kříže vyznačené jako orienťácké body. Na každém pak bude, jaký postup, trasu, rychlost a formu pohybu zvolí. Třeba se potvrdí skutečnost, že první v cíli nemusí být vždy ten nejrychlejší běžec.
Na své si přijdou běžci, chodci, bicyklisti i orienťáci, pohádkáři a věčné bludičky…

Termíny jednotlivých etap:

1. etapa, neděle 14. dubna

2. etapa, neděle 19. května

3. etapa, neděle 22. září

4. etapa, neděle 20. října

KOB 2024 chce zůstat motivem k překonání přirozené osobní lenosti a přináší chuť se hýbat.

Pravidla: Vlastně žádná nejsou, vše je na Tobě. Společná je cesta a cíl. Trasy jsou dány, zadáš do mapy.cz a můžeš vyrazit jak chceš, s kým chceš a kdy chceš. Účast na společném startu není podmínkou. Uvítáme hlášení o zdolání tratě (stejně tak nemusí být podmínkou zdolání etapy na jeden zátah) na e-mail: kolemokresu@seznam.cz (uvádí se jméno a příjmení, ročník narození, bydliště nebo oddíl, den zdolání trasy). Těšíme se, že na stejnou adresu nebo na FB stránku budete posílat vaše připomínky a další náměty, fotky, filmy, zážitky.

Každého, kdo se přihlásí ke zdolání všech čtyř etap, čeká pamětní dárek. Plánujeme závěrečné setkání účastníků.

TABULKA ÚČASTI

Facebook

Historie KOBU:
2022
2021 a starší