KOB 2022

KOLEM OKRESU BLANSKO – KOB 2022

Není potřeba být „běžec“ ani být „ultra“, stačí mít chuť poznávat.

Již 7. ročník poznávání, běhání a putování Kolem Okresu Blansko zaznamená další kilometry etapových tras. Proběhneme či projdeme místa, které již v původní podobě neexistují. V letošním ročníku navštívíme zaniklé vesnice, zříceniny hradů a historické objekty.

ZANIKLÉ VESNICE, TVRZE A MLÝNY

Také v letošním ročníku se budeme snažit připomenout místa, která snad nejsou úplně známá a příběhy, které se k nim váží nás obohatí. Ne všechny příběhy musí být úplně pravdivé, ale to k historii patří. A samozřejmě potkáme spoustu dalších zajímavostí. Trasy jsou opět zvoleny tak, aby se se jich kromě běžců, mohli zúčastnit chodci, cyklisté, prostě všichni, kteří mají cuť se hýbat. Dozvíme se jak zaniklá vesnice Hamlíkov má blízko ke knize Krysař, o utopených vesničkách Chudobín a Lazinov, o Svatojánské noci navštívíme zříceninu hradu Doubravice a pokocháme se fenoménem boskovických mlýnů na říčce Bělá. Mapu a popis trasy vždy zveřejníme. Vzhledem k nejisté pandemické době, budeme vyhlašovat termíny společných startů podle aktuální situace.

Co nás čeká:

KOB 2022 = 5 etap a Svatojánská noc

1. etapa: HAMLÍKOVSKÁ

2. etapa: LAZINOVSKÁ

3. etapa: DOUBRAVICKÁ A SVATOJÁNSKÁ NOC na Malém chlumu, 23.6.2021

4. etapa: CHUDOBÍNSKÁ

5. etapa: MLÝNSKÁ

KOB 2022 chce zůstat motivem k překonání přirozené osobní lenosti a přináší chuť se hýbat

Pravidla: Vlastně žádné nejsou, vše je na Tobě. Můžeš běžet, jak chceš, s kým chceš a vlastně i kdy chceš. Účast na společném startu není podmínkou, uvítáme hlášení o zdolání tratě (stejně tak není podmínkou zdolání na jeden zátah) na e-mail: kolemokresu@seznam.cz (uvádí se jméno a příjmení, ročník narození, bydliště nebo oddíl, den zdolání trasy). Těšíme, že na stejnou adresu budete posílat nejen vaše připomínky a další náměty, ale i fotky, filmy, zážitky. Pro účastníky všech čtyř etap vyrobíme pamětní dárek. Společná je cesta a cíl.

Akci jsme vymysleli původně pro běžce, jako alternativu setkávání těch, kteří nechtějí objíždět stále stejná místa závodů, upřednostňují běh v přírodě a rádi poznávají nová zajímavá místa. A chtěli jsme ukázat, že za nimi nemusíme jezdit nikam daleko za hranice či dokonce za oceán. Přidali se chodci i cyklisté a společně jsme vytvořili partu Kobáků 🙂

Facebook

Věříme, že KOB 2022 bude zase možnosti užít si společných společných startů v partě. Stále platí, že vyrazit může každý dle svého uvážení s patřičnou dávkou opatrnosti a ohleduplnosti. A nemusí jen v době vyhlášení společné akce. Také letos plánujeme závěrečné setkání s oceněním úspěšných absolventů všech etap, proto jsme zřídili tabulku. Budeme rádi, když zápisů bude přibývat. Zprávy o zdolání (jméno, bydliště nebo oddíl, datum) posílejte na e-mail: kolemokresu@seznam.cz

Z historie KOBu