O Festivalu

„Rajbas byl první fesťák, který nás přijal a to zůstává ve mě dodnes. Nikde jsem nezažil atmosféru jako v Blansku. Je to křižovatka. Místo, kde si i přednášející můžou sednout a vzájemně se poznat.“

Petr Kašpar, filmový režisér a producent

26. ročník festivalu filmů, setkání a dobrodružství RAJBAS 2024

15.-17. listopadu 2024
BLANSKO a Moravský kras

Setkání ostřílených dobrodruhů i těch, kteří přijdou hledat inspiraci nebo se jen pobavit. Rajbas žije, zraje a nemíní ztratit na své atraktivitě. Doprovodné festivalové akce probíhají po celý rok a vyvrcholením bude prodloužený víkend plný neobyčejných zážitků. Nepůjde pouze o pasivní sledování besed a filmových projekcí. Na návštěvníky čekají soutěže, závody, písničky, workshopy. Program bude probíhat opět i v Domě přírody Moravského krasu na Skalním mlýně, kde se můžete těšit na akci WAU! , která je určená především dětem a mládeži. Od pátku do neděle v sálech Dělnického domu a kina v Blansku proběhne maraton prezentací a filmů. Součástí festivalu jsou dvě tradiční filmové soutěže: OKEM DOBRODRUHA soutěží neprofesionálního filmu a NaFEST je pro svou originalitu těžké jen i popsat (zjednodušeně jde o zaznamenání netradiční cesty přímo na festival).

Doprovodné festivalové akce KOB a STROMY PRO MORAVSKÝ KRAS probíhají po celý rok.

Rajbas zůstává festivalem, který má svou duši a žije svým životem. Neopakovatelnou atmosféru vytváří parta obětavých organizátorů spolu s vystupujícími a především jeho návštěvníci a účastníci soutěží.Nad konáním festivalu přebírá tradičně záštitu starosta města Blanska.


Proč přijet na Rajbas?

Protože je to festival, který můžete prožít jen u nás v Blansku a nikde jinde!!!

Pořádá HORIZONT BLANSKO, z.s. za spolupráce dalších spolupořadatelů